Do przeglądania naszych materiałów dźwiękowych potrzebny jest program RealPlayer 8 Basic Complete. Jeżeli jeszcze nie masz go na swoim komputerze to pobierz ten program z naszego serwera.

Zaprzyjaźnione stacje:
 • Radio a4
 • Radio Moovie
 • Radio Celt
 • Radio Szanty
 • Radio Szalom
 • RadIo Biblia
 •     Glenn Gould i Bach

            Spośród licznych nagrań i interpretacji muzyki Bachowskiej, te dokonane przez Glenna Goulda (1932-1982), po dziś dzień uważane są za jedne z najpiękniejszych budząc wciąż zachwyt ogromnej rzeszy melomanów. Grał on przede wszystkim na fortepianie i trzeba zauważyć, że brzmienie tego instrumentu u Goulda było jedyne w swoim rodzaju. Specjalna artykulacja w powiązaniu z innymi elementami takimi jak tempo, dynamika, rytm, melodia dała efekt tak swoistego brzmienia, że nie sposób pomylić go z jakimkolwiek innym. Gould swoją grą dał nam klucze do zrozumienia muzyki bachowskiej, nie zawsze przecież jasnej w swojej substancji. Jak mówił o nim inny znany pianista, Murray Perahia: "Gould ukazał nam to, czego nikt inny w dziełach Bacha nie dostrzegł(...) a jednocześnie nauczył tego, że wykonawca nie jest sługą, lecz prowokatorem, który ukazuje nie tylko to co najpiękniejsze, ale również to co najtrudniejsze do zniesienia".             "...Chociaż miłość do muzyki nie musi oznaczać miłości do wszystkich kompozytorów wszystkich czasów, to jednak bez miłości do Bacha nie może istnieć prawdziwa miłość do muzyki."

  Dimitrij Kobalewski
  © 2001 Radio B.A.C.H.
  Mecenat artystyczny: Internetowa Platforma Nadawcza
  Wszystkie nazwy handlowe i produktów w tej publikacji są zastrzeżone dla ich właścicieli. Używanie ich nie powinno być uważane za naruszenie praw właściciela a jedynie potwierdzenie ich dobrej jakości.